Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 21. marca - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

PLANICA - Japonec Ryoyu Kobayashi (230 m, 214 točk) je bil najboljši v kvalifikacijah za petkovo posamično tekmo finala svetovnega pokala v smučarskih skokih na letalnici v Planici. Drugi je bil Poljak Piotr Žyla (241 m, 213,4), tretji Avstrijec Daniel Huber (227 m, 207,1), četrti pa najboljši Slovenec Timi Zajc (122,5 m, 206). Anže Lanišek (212 m, 197,7) je bil osmi, deseti Peter Prevc (210 m, 190,7), ki bo pod Pincami končal športno pot, 11. Lovro Kos (210 m, 189,2), 23. Domen Prevc 206 m, 179,3), 30. Maksim Bartolj (207,5 m, 170,7), 35. pa Žak Mogel (194,5 m, 166,8). Na petkovo tekmo, ki se bo s prvo serijo začela ob 15.30 uri, se nista uvrstila na 44. mestu Žiga Jelar (184,5 m, 143,9) in na 49. Matija Vidic (182 m, 136,5).

LOS ANGELES - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma visoko s 6:0 nadigrali Minnesoto Wild, za zmago je kapetan gostiteljev Anže Kopitar dosegel gol in podajo. Slovenski zvezdnik je tako presegel mejo 1200 točk v najmočnejši hokejski ligi na svetu, vse je dosegel v dresu Los Angelesa, ter je 52. v NHL, ki mu je uspel ta mejnik.

Kopitar je slabe tri minute pred koncem druge tretjine postavil končni izid, pred tem je podal Kevinu Fiali za 2:0 po petnajstih minutah dvoboja. Šestintridesetletni Kopitar je v NHL debitiral 6. oktobra 2006 in je odigral 1297 tekem v rednem delu sezone. Kopitar ima vsega skupaj v tej sezoni 23 golov ter 37 asistenc za 60 točk, skupaj pa je dosegel 1201 točk v karieri. S tem mejnikom v karieri je Hrušičan na drugem mestu v zgodovini kluba, pred njim je le Marcel Dionne (1307 točk). Obenem je postal šele četrti hokejist, ki mu je to uspelo z enim klubom, pred njim so ta prag prestopili prav tako igralci izven izven Severne Amerike, Rusa Aleks Ovečkin (1537) in Jevgenij Malkin (1280) ter pokojni Slovak Stan Mikita (1467).

BOSTON - Vodilna zasedba severnoameriške košarkarske lige NBA Boston Celtics je sinoči s 122:119 premagala drugouvrščeno ekipo vzhodne konference Milwaukee Bucks in prišla do sedme zaporedne zmage. Zmagala je tudi vodilna ekipa na zahodu Oklahoma City Thunder, ki je s 119:107 premagala Utah Jazz.

BRASILIA - Robinho, nekdanji brazilski nogometaš in napadalec Manchester Cityja in Real Madrida, bo moral devetletno kazen za posilstvo, ki mu jo je sicer naložilo italijansko sodišče, prestati v Braziliji, so v sredo odločili tamkajšnji sodniki, piše francoska tiskovna agencija AFP.