Lampič na zadnji tekmi sezone 28., zadnja zmagovalka Jeanmonnot

Canmore, 17. marca - Biatlonke so sezono svetovnega pokala končale na tekmi s skupinskim startom v kanadskem Canmoru. Edina slovenska predstavnica Anamarija Lampič je osvojila 28. mesto, zmagala je Francozinja Lou Jeanmonnot. Veliki kristalni globus je kljub le 21. mestu pripadel Italijanki Lisi Vitozzi.

Pokljuka.
Biatlon.

Lampič, ki je bila na sobotnem zasledovanju po novi neprepričljivi strelski predstavi 23., je tudi tokrat na strelišču začela slabo. Nekoliko bolje se je odrezala ob drugem postanku, ko je zgrešila le enkrat, a uvrstitve ni bistveno popravila.

Tudi naslednja postanka sta pomenila nove kazenske kroge, tako da je na koncu s skupno devetimi zgrešenimi tarčami in zaostankom 3:15,9 pristala na 28. mestu.

Skupno je Lampič zbrala 378 točk in sezono končala na 17. mestu skupnega seštevka.