Brignone zmagovalka Areja, Dvornik 16., Bucik na finalu sezone

Are, 9. marca - Italijanka Federica Brignone je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švedskem Areju. Druga je bila domačinka Sara Hector, ki je zaostala 33 stotink sekunde, tretja pa Švicarka Lara Gut-Behrami z zaostankom +0,40 sekunde.

Od Slovenk je Neja Dvornik zasedla 16. mesto in za zmagovalko zaostala 3,13 sekunde, Ana Bucik pa se je z 28. mestom vendarle uvrstila na finale sezone v Saalbachu.

Brignone je odločitev o malem kristalnem globusu v veleslalomski razvrstitvi prestavila na finale v Saalbachu, a je malo verjetno, da lahko prehiti Gut-Behrami. Švicarka ima namreč 95 točk naskoka pred Italijanko.

V skupnem seštevku svetovnega pokala ima Gut-Behrami pred zadnjimi petimi tekmami 286 točk naskoka pred Brignone.

Jutri bo v Areju na vrsti še slalom, na katerem bo nastopila tudi Američanka Mikaela Shiffrin.