Izjemno hitra Lampič do 18. mesta

Salt Lake City, 9. marca - Francozinja Justine Braisaz Bouchet je zmagovalka sprinterske biatlonske tekme za svetovni pokal v ameriškem Soldier Hollowu.j Ta je za 13 sekund ugnala vodilno tekmovalko svetovnega pokala Ingrid Landmark Tandrevold in za 19 rojakinjo Lou Jeanmonnot, ki sta bili s puško 100-odstotni.

Pokljuka.
Slovenska biatlonka Anamarija Lampič.

Anamarija Lampič je tokrat tekmo začela katastrofalno in s štirimi napakami in dodal akazenski krog tudina drugem postanku. Šele 37. vmesni čas je obetal, da se bo slovenska reprezentantka borila za vsega kakšno točko svetovnega pokala, a do cilja je nekdanja tekmovalka v smučarskem teku pridobila kar 19 mest in bila 18.

Ostale Slovenke so ostale brez novih točk. Polona Klemenčič je bila 47., Kaja Zorč, ki je šla v ZDA namesto Žive Klemenčič, je zasedla 66. mesto, Lena Repinc pa je bila 77.