Vingegaard z izjemno predstavo v skupnem vodstvu

Pescara, 8. marca - Danski kolesarski zvezdnik Jonas Vingegaard je zmagovalec 5. etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Na trasi od Torricelle Sicure do Valle Castellana je 27-letnik po 144 km slavil z več kot minuto naskoka pred tekmeci in prevzel modro majico vodilnega na dirki.

Francija, Moutiers.
Danski kolesar Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).

Vingegaard je napadel 29 km pred ciljem oziroma na zadnjem kategoriziranem vzponu na San Giacomo. Hitro si je privozil prednost dobre minute in zanesljivo zdržal do cilja za 32. zmago v karieri in peto letos.

Dvakratni zaporedni zmagovalec dirke po Franciji je ciljno črto prečkal 1:12 minute pred Špancem Juanom Ayusom in Avstralcem Jaijem Hindleyjem.

V skupnem seštevku ima zdaj Danec 54 sekund naskoka pred Ayusom, tretji je Hindley z zaostankom 1:20 minute.

V soboto bo na sporedu 180 km dolga zahtevna predzadnja etapa od Sassoferrata do vrha vzpona Monte Petrana.