Filip Jakob Demšar na SP v Glasgowu končal po predtekmovanju

Glasgow, 2. marca - Slovenski atlet Filip Jakob Demšar je drugi dan svetovnega prvenstva v dvorani v Glasgowu izpadel v prvem krogu na 60 ovire. S časom 7,80 sekunde je bil skupno 29. in je za osem stotink po času zgrešil nastop v polfinalu. V skupini je bil peti, iz vsake pa se je prva trojica prebila neposredno v nadaljevanje.

Atlet Filip Jakob Demšar.

Z letošnjim osebnim rekordom 7,70, bi se uvrstil v polfinale. Polovica slovenske ekipe je pred njim na prvenstvu na Škotskem tekmovala že v petek. Prvi dan SP je bron v skoku v višino osvojila Lia Apostolovski in v zakladnico slovenske kraljice športov dodala sedmo medaljo s tovrstnih tekmovanj. Rok Ferlan na 400 m in Anej Čurin Prapotnik na 60 m pa sta se uvrstila v polfinale, prvi je finale kot sedmi za eno mesto zgrešil.