Podaja Kopitarja premalo za zmago kraljev

Calgary, 28. februarja - Hokejisti Los Angelesa so ponoči gostovali v olimpijskem Calgaryju in izgubili s 4:2. Strelsko statistiko je izboljšal tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar, ki je ob koncu druge tretjine prispeval podajo, že 31. v sezoni, za gol Kevina Fiale za 2:2.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Ekipa iz Kalifornije je tekmo dobro začela in v 13. minuti drugega dela povedla z golom Phillipa Danaulta, a je vodstvo trajalo vsega 48 sekund preden je na svoji 400. tekmi v ligi izenačil Andrew Mangiapane, še 56 sekund kasneje je Blake Coleman domačim priigral prvo vodstvo.

Ekipi sta izenačeni vstopili v zadnji del, kjer je odločilni gol v 53. minuti dosegel beloruski center Jegor Šarangovič. V 59. minuti je končni izid postavil Mikael Backlund, ko so gostje iz Los Angelesa zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledeni ploskvi.