Na tekmi NHL med Minnesoto in Vancouvrom kar 17 golov

St. Paul, 20. februarja - Večer v hokejski ligi NHL je zaznamoval dvoboj med Minnesoto Wild in Vancouver Canucks, na katerem je padlo kar 17 golov. Z 10:7 so zmago slavili hokejisti Minnesote, ki so sedem od desetih golov za preobrat dosegli v zadnji tretjini.

Hokej, hokejska palica, plošček.

Vancouver, ki ostaja najboljši v ligi NHL z 80 točkami, je po hat-tricku J.T.-ja Millerja vodil že s 5:2, v zadnji tretjini pa v prvih petih minutah in pol prejel kar pet golov. Kanadsko moštvo se je še približalo na 7:8, z dvema goloma v prazno mrežo pa so domači dokončali strelski festival v St. Paulu.

Prvič po letu 1992 se je zgodilo, da so trije igralci na isti tekmi dosegli po tri gole. Poleg Millerja sta bila to še domača hokejista Joel Eriksson Ek in Kiril Kaprizov. Nazadnje je to uspelo Miku Donnellyju, Lucu Robitaillu in Jariju Kurriju za Los Angeles Kings ob zmagi z 11:4 proti San Jose Sharks.