Klančar še v polfinalu na 50 m prosto

Doha, 17. februarja - Plavalka Neža Klančar se je na svetovnem prvenstvu v Dohi uvrstila še v polfinale na 50 m prosto. V kvalifikacijah je z dosežkom 25,05 sekunde osvojila 13. mesto. Plavalka Olimpije ima tri desetinke in pol boljši osebni rekord, popoldan pa s tem tudi drobno priložnost za finale.

Plavalka Neža Klančar.

Najhitrejša na 50 m prosto je bila švedska svetovna rekorderka Sarah Sjoestroem. Ta je zjutraj razdaljo zmogla v 23,91 sekunde.

Nastopila je tudi Tara Vovk in na 50 m prsno z 31,65 zasedla 22. mesto. Najhitrejša je bila z 29,89 Italijanka Benedetta Pilato, le nekaj stotink pa sta zaostali Kitajka Qianting Tang in litovska svetovna rekorderka Ruta Meilutyte.

V nedeljo bo v Dohi v predtekmovanju nastopila še slovenska ženska štafeta 4 x 100 m mešano z Nežo Klančar Klančar, Taro Vovk, Janjo Šegel in Hano Sekuti.