Neža Klančar v polfinalu na 50 m delfin

Doha, 16. februarja - Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar se je na svetovnem prvenstvu v plavanju v Dohi uvrstila v polfinale na 50 m delfin. Z izidom 26,07 je zasedla 11. mesto.

Plavalka Neža Klančar.

Popoldan je finale vsekakor dosegljiv, saj je tekmovalke med četrtim in 11. mestom zjutraj ločilo vsega 25 stotink sekunde. Razred zase je bila v predtekmovanju le švedska svetovna rekorderka Sarah Sjoestrom z izidom 24,88.

Janja Šegel, ki je v prejšnjih nastopih potrdila, da forma ni povsem 100-odstotna, je na 200 m hrbtno z 2:17,31 zasedla 22. mesto

Ob plavalki se bosta še enkrat predstavili v soboto. Neža Klančar ima prijavljen nastop na 50 m prosto, pa tudi v štafeti 4 x 100 m mešano, kjer bosta ob Šegel nastopili še Tara Vovk in Hana Sekuti.