Bayer v nemškem derbiju odpihnil Bayern

Leverkusen, 10. februarja - Nogometaši Bayerja Leverkusna so v derbiju vodilnih ekip nemške bundeslige ugnali velikana Bayern München kar s 3:0 in prednost na lestvici povišali na pet točk. Bayer v enaindvajsetih tekmah sezone še vedno ne pozna poraza.

Nemški navijači se sprašujejo, ali je Bayer tisti, ki bo serijske prvake z Bavarske zrinil s prestola. Zmaga s 3:0 v velikem derbiju je nova potrditev, da so nogometaši nekdaj tovarniške ekipe iz Leverkusna zelo blizu svojemu cilju.

Ekipi sta postregli z zelo všečnim nogometom. Za veselje domačih navijačev pa je v 18. minuti poskrbel Hrvat Josip Stanišič, nogometaš ki ga je Bayern posodil Bayerju. Zmago sta za ekipo pod taktirko Xabija Alonsa potrdila Španec Alejandro Grimaldo v 50. minuti, globoko v sodnikovem podaljšku pa je zadel še Nizozemec Jeremie Frimpong.