Francozinjam na prvi posamični tekmi v Novem Mestu vse medalje, Repinc 30.

Nove Mesto, 9. februarja - Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v češkem Novem Mestu so danes podelili prvi komplet medalj v posamični konkurenci. Zlato v ženski sprinterski tekmi na 7,5 km je osvojila Francozinja Julia Simon. Francozinje so sicer osvojile prva štiri mesta, medalji sta si priborili še Justine Braisaz-Bouchet in Lou Jeanmonnot.

Pokljuka.
Francoska biatlonka Julia Simon.

Najboljša Slovenka je bila Lena Repinc, brez zgrešenega strela je bila 30., Anamarija Lampič pa je s petimi zgrešenimi tarčami končala na 36. mestu.

Poleg Repinc in Lampič je na današnji tekmi nastopila še Polona Klemenčič in bila z dvema zgrešenima streloma 44.

V soboto bo na SP na vrsti moška tekma na 10 kilometrov, v nedeljo pa obe zasledovalni preizkušnji, ženska na 10 in moška na 12,5 km.