Opseth pred Prevc prva v Willingenu, Križnar peta

Willingen, 4. februarja - Norvežanka Silje Opseth je zmagala na drugi tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalk v nemškem Willingenu. Drugo mesto je zasedla vodilna v seštevku pokala Nika Prevc, ki je zaostala 8,1 točke, tretja je bila druga v pokalu, Japonka Yuki Ito, peta pa Nika Križnar.

Planica.
Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju.
Posamična ženska preizkušnja v skokih na veliki skakalnici.
Norveška smučarska skakalka Silje Opseth.

Katra Komar je bila 22., 28. pa mladinska olimpijska zmagovalka Taja Bodlaj. Ajda Košnjek ae ni uvrstila v finale in je končala na 31. mestu.

Svetovni pokal, v katerem ima Nika Prevc pred drugo Yuki Ito sedaj 178 točk prednosti, se bo za skakalke po krajšem premoru nadaljeval 17. in 18. februarja v romunskem Rasnovu. V pokalu narodov je Slovenija ostala druga, a je prednost Avstrije skopnela na 85 točk. Križnar je posamično ostala šesta.