Odermattu še deveta zmaga v sezoni, Ažnoh najboljši Slovenec na 44. mestu

Garmisch-Partenkirchen, 28. januarja - Švicarski alpski smučar Marco Odermatt je zmagovalec drugega superveleslaloma za svetovni pokal v Garmisch-Partenkirchnu. Odermatt je vpisal še deveto zmago v sezoni. Najboljši Slovenec je bil Rok Ažnoh, ki je svoj prvi superveleslalom v konkurenci svetovnega pokala končal na 44. mestu. Martin Čater je končal pred ciljem z odstopom.

Kranjska Gora.
Švicarski smučar Marco Odermatt.

Avstrijec Raphael Haaser je osvojil drugo mesto, tretje mesto na zmagovalnem odru pa je zasedel še en Švicar, 22-letni Franjo Von Allmen, ki je prišel do prvih stopničk v svetovnem pokalu.

Odermatt je vodilni v štirih seštevkih zime, v veleslalomskem, superveleslalomskem, smukaškem in skupnem.

Po odpovedi smukov v Chamonixu bosta naslednji moški tekmi v hitrih disciplinah 17. in 18. februarja v Kvitfjellu s smukom in superveleslalom. To bosta zadnji hitri moški tekmi pred finalom sezone v Saalbachu.