Nika Prevc na Ljubnem po šesto zmago v sezoni

Ljubno ob Savinji, 27. januarja - Najboljša smučarska skakalka to sezono Nika Prevc je v petkovih kvalifikacijah prve od dveh tekem svetovnega pokala na Ljubnem ob Savinji z najboljšim dosežkom napovedala lov na že šesto zmago v sezoni. Poleg Prevc bo na današnji tekmi, prva serija se bo začela ob 11.30, nastopilo še osem slovenskih skakalk.

Smučarska skakalka Nika Prevc.

V kvalifikacijah je bila odlična tudi Nika Križnar, ki si je z Nemko Katharino Schmidt razdelila tretje mesto.

Na 13. in 14. mesto sta se uvrstili Tina Erzar in Katra Komar, Taja Bodlaj, ki je pred dnevi na mladinskih olimpijskih igrah v Gangwonu osvojila dve zlati kolajni, je bila v kvalifikacijah 23., Jerica Jesenko 27., Živa Andrič 35., Ajda Košnjek 37. in Urša Vidmar 39.

V slovenski ekipi zaradi zdravstvenih težav ni svetovne rekorderke Eme Klinec.