Slovenska reprezentanca po zmagi proti Dancem v Köln

Halle, 23. januarja - Slovenska moška rokometna reprezentanca je v zadnjem krogu drugega dela evropskega prvenstva premagala Dansko z 28:25 in osvojila končno tretje mesto v skupini 2. S tem so si varovanci selektorja Uroša Zormana zagotovili nastop v Kölnu, kjer bodo igrali za končno peto mesto.

Nemčija, Hamburg.
Evropsko prvenstvo v rokometu.
Tretji krog; Slovenija - Danska.

Vratar slovenske rokometne reprezentance Klemen Ferlin.

Rokometaš Kristjan Horžen.

Tekma za peto mesto bo na sporedu 26. januarja ob 15. uri v Kölnu, tekmec pa bo tretjeuvrščena reprezentanca skupine 1, kjer se sicer za polfinalno vstopnico borijo še Nemčija, Avstrija in Madžarska. Prva je že Francija, ki si je z osmimi točkami zagotovila polfinale proti Švedski.

Zormanovi varovanci so v drugem delu izgubili proti Švedski in Portugalski, premagali pa so Nizozemsko in Dansko. V prvem delu tekmovanja so po vrsti ugnali Ferske otoke, Poljsko in Norveško.