Shiffrin še petič slalom v Flachauu, odstop Slokar, Bucik 19.

Flachau, 16. januarja - Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Flachauu v Avstriji. Shiffrin je še petič zmagala na tem slalomu. V finale sta se uvrstili dve Slovenki, Andreja Slokar je odstopila, Ana Bucik pa je z 19. mestom prišla do edinih slovenskih točk.

Kranjska Gora.
Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin.
Arhiv dpa/STA

Slovakinja Petra Vlhova je postavila najboljši čas prve vožnje. Zgolj sedem stotink sekunde je na drugem mesto zaostala vodilna smučarka in slalomistka v karavani Shiffrin, ki pa je bila v finalu znova vrhunska in z odličnim zlasti spodnjim delom s prednostjo 1,11 sekunde pred Švedinjo Saro Hector prevzela vodstvo.

Vlhova je bila pred zahtevno nalogo, a ji naskok na vrh ni uspel. Njen zaostanek 27 stotink je pomenil drugo mesto. Hector je bila na koncu tretja.