Kilde operiran, a s celimi kostmi

Wengen, 14. januarja - Norvežan Aleksander Aamodt Kilde se po hudem padcu pred ciljem sobotnega smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v Wengnu v Švici dobro počuti. Kildeja so operirali v bolnišnici v Bernu, v padcu je dobil ureznino na nogi, izpahnil si je tudi ramo, a ni doživel zloma, tudi kolenske vezi so zdržale, so sporočili iz norveške zveze.

Avstrija, Saalbach-Hinterglemm.
Norveški smučar Aleksander Aamodt Kilde.
Arhiv dpa/STA

Za zdaj še ni znano, koliko časa bo s tekmovalnih prog odsoten specialist za smuke in superveleslalome Kilde, ki je leta 2020 osvojil veliki kristalni globus za skupno zmago v seštevku svetovnega pokala, v zadnjih dveh sezonah pa je končal na drugem mestu za Marcom Odermattom.

So pa informacije o zdravstvenem stanju Kildeja boljše, kot je kazalo takoj po hudem padcu, ko je nadzor nad smučmi izgubil v ciljni strmini in ga je pri veliki hitrosti izstrelilo v zaščitne mreže.