Odermatt zmagovalec smuka z vrha Lauberhorna, huda poškodba Kildeja

Wengen, 13. januarja - Švicarski as Marco Odermatt je zmagovalec najdaljšega smuka v sezoni za svetovni pokal v alpskem smučanju v Wengnu. Francoz Cyprien Sarrazin je na tem klasičnem smuku v Švici osvojil drugo mesto, Italijan Dominik Paris je bil tretji.

Za edine slovenske točke je poskrbel Miha Hrobat s 26. mestom. Nejc Naraločnik je tekmo končal na 35. mestu, Martin Čater je po novem odstopu znova ostal brez uvrstitve.

Tudi danes je wengenska klasika terjala zelo visok davek. Odermattovo mojstrovino je zasenčil hud padec Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je padel v finalnem delu tik pred ciljem ob koncu 4270 metrov dolge proge.

Kildeja je ob visoki hitrosti izstrelilo v zaščitno ograjo ob cilju, po prvih poročilih si je poškodoval nogo. Smučarja so v dolino evakuirali s helikopterjem.