V turnem smučanju prva slovenska medalja v mladinski konkurenci

Chamonix, 13. januarja - Za prvo medaljo v turnem smučanju za Slovenijo je poskrbela novinka v reprezentanci Klara Velepec, ki je v petek postala mladinska evropska podprvakinja v neolimpijski disciplini vzpon v kategoriji do 18 let. Na prvenstvu v Franciji je zmagala Španka Laia Selles Sanchez.

Kranjska Gora.
Smučanje, smuči, zimski športi.

Evropsko prvenstvo v tekmovalnem turnem smučanju, ki je potekalo v Chamonixu in Flainu, se je končalo z večerno tekmo mešanih štafet, na kateri sta Klara Velepec in Maj Pritržnik osvojila šesto mesto v mešanih štafetah v mladinski konkurenci.

V članski konkurenci sta Rea Kolbl, ki je še lani tekmovala za Združene države Amerike, in Luka Kovačič v mešanih štafetah osvojila deseto mesto. V finalu je tekmovalo 12 ekip, dve ekipi tekme nista končali.

Znan je tudi skupni seštevek reprezentanc, v katerem se je Slovenija uvrstila na sedmo mesto med 22 državami.