Kopitarjevi kralji tudi proti Floridi brez zmage

Miami, 12. januarja - Hokejisti Los Angeles Kings, katerih kapetan je Slovenec Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL tokrat gostovali na Floridi. Domači panterji so po preobratu in podaljšku zmagali s 3:2, potem ko je Sam Reinhart dosegel odločilni gol 0,7 sekunde pred iztekom podaljšane igre.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Matthew Tkachuk je proti koncu rednega dela tekme izenačil za panterje, ki so pred zmago zaostajali z 0:1 in z 1:2. Med strelce se je vpisal še Sam Bennett, vratar Sergej Bobrovskij pa je zaustavil 31 strelov.

Tokrat sta za goste zadela Trevor Moore in Drew Doughty, vratar Cam Talbot pa je zbral 38 obramb. Kopitar je v 21:53 minute na ledu vpisal eno podajo.

Trener losangeleškega moštva Todd McLellan je razočaran, saj so njegovi varovanci na zadnjih treh tekmah zapravili prednost v zadnji tretjini.