Grenier še drugič zmagovalka veleslaloma za Zlato lisico, odstop Bucik

Kranjska Gora, 6. januarja - Kanadčanka Valerie Grenier je prva zmagovalka tekem svetovnega pokala v alpskem smučanju v koledarskem letu 2024. Kanadčanka je bila najboljša na današnjem veleslalomu, na prvi od dveh preizkušenj jubilejne 60. Zlate lisice v Kranjski Gori. Na vrh razpredelnice se je izstrelila, potem ko je bila po prvi vožnji četrta.

Kranjska Gora, Podkoren.
Veleslalomska tekma za svetovni pokal v alpskem smučanju za ženske, s katero se je začela Zlata lisica.
Kanadska alpska smučarka Valerie Grenier.

Finale si je z 19. mestom od štirih Slovenk priborila le Ana Bucik, ki pa se ji je drugi nastop povsem ponesrečil, tekmovanje je tako končala pred ciljem, po napaki in padcu je odstopila.

Drugo mesto je osvojila Švicarka Lara Gut-Behrami, tretja je bila Italijanka Federica Brignone, ki je obdržala mesto vodilne veleslalomistke zime. Brignone je bila po prvi vožnji druga, Gut-Behrami tretja. Slovakinja Petra Vlhova, vodilna po prvi vožnji, je bila na koncu četrta.