Kralji v New Yorku klonili proti rangerjem

New York, 11. decembra - Hokejisti Los Angeles Kings so tokrat v severnoameriški ligi NHL gostovali v Madison Square Gardnu, kjer so jih domači New York Rangers premagali kar s 4:1. Po nizu 11 zaporednih gostujočih zmag so kralji, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, v gosteh izgubili še drugič zaporedoma. Kopitar je bil podajalec pri edinem golu gostov na tekmi.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Rangerji so se zmage veselili po odlični predstavi vratarja Jonathana Quicka, ki je kar 16 sezon nosil dres kraljev.

Quick je tokrat zbral 25 obramb. Mika Zibanejad in Jimmy Vesey sta zadela v drugi tretjini, Vincent Trocheck je k zmagi dodal tri podaje, med strelce za gostitelje pa sta se vpisala še Jonny Brodzinski in Will Cuylle.

Napadalec gostov Phillip Danault je po 6:37 minute igre v tretji tretjini z igralcem več pokvaril Quicku shutout.