Stanovanjska problematika in negotove razmere na trgu dela se odražata na slabem duševnem zdravju mladih

Ljubljana, 4. decembra - Mlade pestita predvsem stanovanjska problematika in negotove razmere na trgu dela, ki se skupaj odražata na slabem duševnem zdravju, so se strinjale sodelujoče v razpravi o možnostih in priložnostih, ki jih nudi evropska kohezijska politika pri izzivih in potrebah mladih. Dogodek je organiziralo ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj.

Ljubljana. Stanovanje, bivališče, nepremičnina. Foto: Nebojša Tejić/STA Arhiv STA

Ljubljana.
Stanovanje, bivališče, nepremičnina.
Foto: Nebojša Tejić/STA
Arhiv STA

Po besedah direktorice urada za mladino Tine Kosi je raziskava Mladina 2020 pokazala, da mlade najbolj obremenjujejo prekarnost, duševno zdravje in stanovanjska problematika.

S stanovanjsko problematiko se mladi soočajo tudi na globalni ravni, ugotavlja mladinska delegatka pri Združenih narodih Arina Šmidt, ob tem pa je izpostavila še otežen dostop mladih do trga dela. Med globalnimi problemi pa zagotovo izstopajo podnebne spremembe, je dodala.

lte/apo/apo
© STA, 2023

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več