Jeseničani izgubili pri vodilnem Rittnu

Bolzano, 2. decembra - Vodilna ekipa alpske lige Ritten je danes v derbiju kroga premagala lanske prvake Acroni Jesenice s 4:2 in prednost pred Gorenjci na lestvici povečala že na 12 točk.

Železarji so gostovanje v Italiji začeli obetavno. V prvem delu so povedli po golu Erika Svetine, v drugem pa po zadetku Lovra Kumanoviča.

Na drugi strani sta izstopala Ethan Szypula in Max Coatta, ki sta v prvem in drugem delu poskrbela za izenačenje, v 41. in 43. minuti pa z drugima goloma na tekmi tudi za odločitev o zmagovalcu. Erik Pance je v 56. minuti Slovencem še vrnil nekaj upanja, a je Adam Giacomuzzi dobro minuto in pol kasneje spet povišal na +2 in navdušil več kot 700 gledalcev v dvorani.

Varovance Gabra Glaviča naslednja tekma v ligi čaka čez teden dni, ko bo v Podmežakli gostoval Merano.