Najhitrejši Nawrath, Vidmar 27.

Östersund, 2. decembra - Nemec Philipp Nawrath je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v Östersundu na Švedskem. Slabih 18 sekund je za njim zaostal Tarjei Boe, še eno več pa njegov norveški rojak Vebjoern Soerum. Med Slovenci sta do točk na 10-kilometrski preizkušnji prišla Anton Vidmar na 27. in Lovro Planko na 39. mestu.

Nastop je zaradi mraza odpovedal Jakov Fak, ki je že na štafetni tekmi tarnal tudi zaradi slabšega počutja in mu bo dodaten dan odmora prišel še kako prav.

Miha Dovžan je bil pri streljanju nenatančen trikrat in osvojil 70. mesto. Ob debiju na posamični tekmi pa je Matic Repnik sicer podrl vse tarče, v zadnjem krogu pa ni zdržal ostrega ritma in tekmo končal na 73. mestu.

V Östersundu bosta v nedeljo še obe zasledovanji. V moški konkurenci bosta nastopila Vidmar in Planko, v ženski pa Anamarija Lampič.