Shiffrin jubilejna 90. zmaga, tri Slovenke do točk, Slokar sedma

New York, 26. novembra - Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Killingtonu v ZDA. To je njena že šesta zmaga na slalomih na tem prizorišču ter jubilejna 90. V finalu so prvič v novi sezoni nastopile tri Slovenke.

Hrvaška, Zagreb.
Ameriška smučarka Mikaela Shiffrin.
Arhiv Hina/STA

Andreja Slokar se je prvič po poškodbi kolena, zaradi katere je izpustila preteklo sezono, uvrstila v najboljšo deseterico. Slalom je končala na sedmem mestu, kar je njena najboljša uvrstitev v Killingtonu. Neja Dvornik je bila 18., Ana Bucik 20.

V finalu se ni ohranila razvrstitev s prve vožnje. Slovakinja Petra Vlhova je s tretjega skočila na drugo mesto. Wendy Holdener iz Švice je s četrtega skočila na tretje, Nemka Lena Dürr pa je z drugega zdrsnila na četrto mesto.

Shiffrin je vknjižila svoje še 141. stopničke v svetovnem pokalu, 78 jih ima na slalomih, od tega 55 zmag.