Kraft preskočil konkurenco v Ruki, Zajc skočil na osmo mesto

Ruka, 25. novembra - Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft, ki je blestel že na treningih, je zanesljivi zmagovalec uvodne tekme 45. sezone svetovnega pokala v finski Ruki. Za njim so se zvrstili trije Nemci, na stopničkah sta stala še Pius Paschke in Stephan Leyhe. Najboljši Slovenec je bil Timi Zajc na osmem mestu.

Planica.
Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft.

Zajc, ki mu je v finalu uspel izjemen skok, je s 17. mesta po prvi seriji skočil na osmo. Do točk so prišli tudi preostali štirje Slovenci. Peter Prevc je s 16. mesta po polovici tekme napredoval na 13.

Anže Lanišek, ki je bil po prvi seriji med Slovenci najvišje na 11. mestu, je v finalu nazadoval na 15., Domen Prevc je napredoval na 17. mesto, med dobitnike točk pa se je z 29. mestom uvrstil tudi Žiga Jelar.

V nedeljo v Kuusamu sledi še ena posamična tekma, ki se bo s prvo serijo začela ob 16.15.