Fajon na srečanju C5 poudarila, da je treba zaščititi zunanje meje EU

Dunaj, 27. septembra - Zunanji ministri držav skupine C5 so danes na Dunaju opozorili na pereče vprašanje nezakonitih migracij, pri čemer so poudarili sodelovanje in skupen evropski pristop.

Slovenska zunanja ministrica Tanja Fajon je na srečanju s kolegi iz Avstrije, Češke, Slovaške in Madžarske dejala, da mora EU zaščititi svoje zunanje meje, če želimo ohraniti schengen.

Po mnenju gostitelja srečanja, avstrijskega zunanjega ministra Alexandra Schallenberga dejstvo, da vse več držav schengna krepi nadzor na notranjih mejah, kaže, da sistem ne deluje, kot bi moral.

Ministri so govorili tudi o Ukrajini in se zavzeli za čim prejšnje končanje vojne. Zavzeli so se tudi za pospešitev širitvenega procesa na države Zahodnega Balkana.

sg/mc/sg
© STA, 2023

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več