Fink: Tako uspešne ekipe ni moč kritizirati

Ljubljana, 19. septembra - Direktor kolesarske dirke po Sloveniji Bogdan Fink je v pogovoru za STA dejal, da ekipe, ki zasede prva tri mesta v seštevku tritedenske pentlje in osvoji še obe preostali v zgodovinski sezoni, ni moč kritizirati. Trenutno Jumbo-Vismi, pri kateri odlično dirka tudi slovenski as Primož Roglič, uspeva vse, a je prepričan, da konkurenca ne spi.

Celje. Direktor mednarodne kolesarske dirke po Sloveniji Bogdan Fink. Foto: Daniel Novakovič/STA Arhiv STA

Celje.
Direktor mednarodne kolesarske dirke po Sloveniji Bogdan Fink.
Foto: Daniel Novakovič/STA
Arhiv STA

Enainpetdesetletnik je kot glavna dejavnika za prevlado nizozemske zasedbe izpostavil tehniko in odlične kolesarje. Razlika po njegovem mnenju nastaja pri pripravah, treningih in predvsem pri aerodinamiki.

Kljub številnim kritikam na način njihovega dirkanja v zadnjem tednu je Jumbo-Visma že v prvem tednu po taktično brezhibni šesti etapi v odličen položaj spravila še Kussa. Dodaja pa, da je kasneje zadeva medijsko eskalirala, kar je botrovalo novim govoricam glede selitve Primoža Rogliča iz ekipe.

alz/ad
© STA, 2023

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več