Zmaga presenetljivo Soupu, favoriti varčevali moči pred vikendom

Valencia, 1. septembra - Francoz Geoffrey Soupe je zmagovalec sedme etape kolesarske dirke po Španiji. Na 200,8 km dolgi trasi od Utiela do Olive je slavil po sprintu glavnine. Drugo mesto je zasedel Venezuelec Orluis Alberto Aular, tretji pa je bil Belgijec Edward Theuns. Najboljši Slovenec je bil Matevž Govekar na desetem mestu.

Španija, Granada. Kolesarska dirka po Španiji. Foto: dpa/STA Arhiv dpa/STA

Španija, Granada.
Kolesarska dirka po Španiji.
Arhiv dpa/STA

Kljub dvema množičnima padcema v zadnjih 11 km so favoriti za skupno zmago večinoma varno prečkali ciljno črto. Med njimi je bil tudi slovenski as Primož Roglič, ki je etapo končal na 36. mestu v času glavnine. V etapi je njegov moštveni kolega, Danec Jonas Vingegaard pridobil dve bonifikacijski sekundi.

Roglič je v skupnem seštevku ostal na 12. mestu z zaostankom 2:58 minute, vodilni je Francoz Lenny Martinez.

Jutri bo na sporedu zelo zahtevna in razgibana etapa od Denie do Costa Blanca Interiora.