Španke prve polfinalistke mundiala

Wellington, 11. avgusta - Nogometašice Španije so se prvič uvrstile v polfinale svetovnega prvenstva, potem ko so v Wellingtonu po podaljšku premagale Nizozemsko z 2:1. Odločilni gol za zmago je v drugem podaljšku dosegla najstnica Salma Paralluelo z natančnim strelom v daljši kot. Njihove tekmice v polfinalu bodo Japonke ali Švedinje.

Avstralija, Melbourne. Fifa Svetovno prvenstvo v nogometu za ženske 2023. Foto: dpa/STA Arhiv dpa/STA

Avstralija, Melbourne.
Fifa Svetovno prvenstvo v nogometu za ženske 2023.
Arhiv dpa/STA

Nespametno igranje z roko v polju nizozemske branilke Stefanie van der Gragt je Španiji prineslo kazen manj kot deset minut pred koncem rednega dela. Z bele točke je bila zanesljiva napadalka Mariona Caldentey in premagala nizozemsko vratarko Daphne van Domselaar v 81. minuti.

Van der Gragt se je za svojo prejšnjo napako oddolžila tako, da je sama prebila špansko obrambo in v sodnikovem dodatku zadela za izenačenje ter oranjam izsilila dodatnih 30 minut igre, v kateri pa so bile boljše Španke.