Pogačar v lov na drugo slovensko olimpijsko vozovnico

Glasgow, 11. avgusta - Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar bo danes nastopil v vožnji na čas na svetovnem prvenstvu v Glasgowu. Na 47,8 km dolgi trasi v Stirlingu bo v prvi vrsti lovil uvrstitev med deseterico, ki bi Sloveniji zagotovila drugo vozovnico v tej disciplini za olimpijske igre prihodnje leto v Parizu. Obenem bo skušal izboljšati šesto mesto z zadnjega SP.

Celje. Kolesar Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Foto: Nebojša Tejić/STA Arhiv STA

Celje.
Kolesar Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Kolesar s Klanca pri Komendi je pred slabim letom dni v avstralskem Wollongongu v vožnji na čas zasedel šesto mesto, kar je bila do nedelje njegova najboljša uvrstitev na SP. Takrat je zasedel tretje mesto in postal drugi Slovenec po Andreju Hauptmanu iz leta 2001 s kolajno na cestnih dirkah SP.

Zdaj bo skušal tudi v zahtevnem in dolgem kronometru izboljšati to uvrstitev, četudi ne bo med favoriti za najvišja mesta. Startal bo ob 16.56.