Sunak z obtožbami na račun Johnsona zaradi imenovanj

London, 12. junija - V Veliki Britaniji postaja spor med sedanjim premierjem Rishijem Sunakom in njegovim predhodnikom Borisom Johnsonom vse bolj očiten. Tokrat naj bi se sporekla zaradi predlaganih imenovanj več Johnsonovih sodelavcev v lordsko zbornico. Sunak je danes dejal, da ga je Johnson zaprosil za stvari, ki jih ni bil pripravljen storiti.

Potem ko je pristojni odbor za imenovanja zavrnil nekatere nominacije, je Johnson očitno želel, da Sunak vloži veto na odločitev. Z imenovanji naj bi se bivši premier želel zahvaliti sodelavcem in tesnim zaveznikom za njihovo zvestobo.

Med imeni, ki jih je predlagal Johnson, naj bi bila tudi konservativna poslanca Nadine Dorries in Nigel Adams. Oba sta konec tedna odstopila s poslanskega mesta, potem ko se je za to potezo zaradi poročila glede zabav na Downing Streetu med pandemijo odločil že Johnson.

sg/spo/sg
© STA, 2023

Na spletnih mestih STA uporabljamo spletne piškotke, potrebne za nemoteno delovanje vseh funkcionalnosti na straneh. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov na vseh spletnih mestih STA.

Želim izvedeti več