Florida ustavila zlate viteze in znižala na 1:2

Miami, 9. junija - Hokejisti Floride Panthers so na tretji tekmi finala severnoameriške lige NHL na domačem ledu premagali Vegas Golden Knights s 3:2 in izid v zmagah znižali na 1:2. Junak večera je bil Carter Verhaeghe, ki je zadel po 4:27 minute podaljška.

Nemčija, Nuremberg.
Hokej, hokejska palica, hokejski plošček.
Arhiv dpa/STA

Domačini so bili pred zahtevno nalogo po dveh visokih porazih v meki igralništva. Skupaj so tam prejeli kar 12 golov, tokrat pa pred domačimi navijači prikazali bolj čvrsto obrambo na čelu z razpoloženim vratarjem Sergejem Bobrovskim.

Ta je v dobrih 64 minutah igre ustavil 25 od 27 strelov in bil eden ključnih mož ob prvi zmagi Floride. Ob njem je ta vloga pripadla še strelcu izenačujočega zadetka tik pred iztekom rednega dela Matthewu Tkachuku ter junaku večera Verhaeghu.

Četrta tekma finala Stanleyjevega pokala bo na sporedu v noči z jutri na nedeljo prav tako v Sunrisu na Floridi.