Savšek in Božič v Augsburgu do finala

Augsburg, 3. junija - Sobotni del svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v nemškem Augsburgu je bil namenjen polfinalnim in finalnim vožnjam kanuistk in kanuistov. V finalu sta od Slovencev nastopila Benjamin Savšek in Luka Božič ter se uvrstila na sedmo oziroma deveto mesto. Eva Alina Hočevar je bila med kanuistkami 11., so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Savšku in Božiču se odločilna nastopa dneva nista izšla po željah in pričakovanjih. Za oba je bila usodna kombinacija vrat 8 in 9.

V moški konkurenci je zmagal Nemec Sideris Tasiadis.

Nekaj športne sreče je zmanjkalo Evi Alini Hočevar, ki je bila, tako kot pogosto v lanski sezoni, 11. S tem je za eno mesto zgrešila uvrstitev v finale, tokrat ji je zmanjkalo 34 stotink sekunde. Alja Kozorog je končala na 20. mestu.

Zmage se je veselila Avstralka Jessica Fox.