Rajko Hrvat v boj za evropsko krono

Bled, 28. maja - Na Bledu se bo danes končalo evropsko prvenstvo v veslanju. S slovenskega stališča bo najbolj napeta tekma na sporedu ob 10.51, ko se bo v lahkem skifu za odličje potegoval Izolčan Rajko Hrvat.

Član veslaške reprezentance Rajko Hrvat.

Izolčan je lani osvojil bronasto odličje na svetovnem prvenstvu, letos pa slavil na uvodni tekmi svetovnega pokala v Zagrebu. Na Bledu ga je v predtekmovanju premagal Italijan Niels Torre, za finale pa je Hrvat napovedal revanšo.

Hrvat je edini Slovenec na prvenstvu, ki se je prebil v finale A in s tem v boj za kolajne.

Danes bodo nastopile še tri slovenske posadke. Ob 9.20 bo v finalu D med skifisti tekmoval Filip Matej Pfeifer, le pet minut kasneje v finalu C nastop med dvojci brez krmarja čaka Nika Krebsa in Jako Časa. Nina Kostanjšek bo v finalu B skifistk tekmovala ob 10.28.