Nina Kostanjšek neposredno v polfinale domačega EP

Bled, 25. maja - Nina Kostanjšek je polfinalistka domačega evropskega prvenstva na Bledu. V predtekmovanju je v svoji skupini zasedla tretje mesto in se neposredno prebila med 12 najboljših

Bled.
Skifistka Nina Kostanjšek.

Razred zase v predtekmovalni skupini je bila aktualna evropska in svetovna prvakinja, Nizozemka Karoijen Florijn.

Glavni slovenski favorit za visoka mesta na domačem evropskem prvenstvu Rajko Hrvat je v predtekmovanju lahkih skifov zasedel drugo mesto in bo moral v petek ob 10. uri v repasaž za finale. Ugnal ga je le Italijan Niels Torre.

V repasažu za polfinale pa bosta nastopila tudi Mariborčana Jaka Čas in Nik Krebs. V svoji predtekmovalni skupini dvojcev brez krmarja sta varčevala z močmi in tekmo končala na zadnjem mestu . Na dodatni tekmi bo polfinale lovil tudi Ljubljančan Filip Matej Pfeifer, ki je bil v svoji skupini skifov peti.