Hrvat po hudem boju v repasaž

Bled, 25. maja - Glavni slovenski favorit za visoka mesta na domačem evropskem prvenstvu v veslanju na Bledu Rajko Hrvat je v predtekmovanju lahkih skifov zasedel drugo mesto in bo moral v petek ob 10. uri v repasaž.

Bled.
Slovenski veslač Rajko Hrvat.

Hrvat, lani bronast na SP na Češkem in zmagovalec uvodne tekme svetovnega pokala v Zagrebu, je od starta krenil na prvo mesto, za nepremagljivega pa se je izkazal Niels Torre. Vse do 500 metrov pred ciljem je Izolčan ostro napadal prvo mesto, ki je edino neposredno vodilo v finale.

Prva sta nastopila Mariborčana Jaka Čas in Nik Krebs. V svoji predtekmovalni skupini dvojcev brez krmarja sta varčevala z močmi in tekmo končala na zadnjem mestu in se uvrstila v petkov repasaž. Popustila sta že pred polovico proge.