Miami ni izkoristil prve priložnosti, Tatum junak večera

Miami, 24. maja - Košarkarji Boston Celtics so podaljšali nastope v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NBA, potem ko so v dvoboju z Miami Heat dosegli prvo zmago. Na četrti tekmi, ko je imel Miami pred domačimi navijači prvo priložnost za uvrstitev v veliki finale, so Kelti zmagali s 116:99 in zaostanek v boju na štiri zmage znižali na 1:3.

Celje.
Košarka.

Miami je sicer še ob polčasu vodil s šestimi točkami prednosti, a je to prednost v tretji četrtini zapravil in se po tem ni več vrnil v igro.

Jayson Tatum je za Boston dosegel 34 točk ter prispeval 11 skokov in sedem podaj. Grant Williams je k zmagi Keltov, ki so Miami prisilili k vrnitvi v Boston za peto tekmo, dodal 14, Al Horford 12, Marcus Smart pa 11 točk.

V finalu zmagovalca vzhoda že čakajo prvaki zahodne konference Denver Nuggets, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar.