Košarkarice Cinkarne Celje v finalu DP povedle 1:0

Celje, 24. aprila - Košarkarice Cinkarne Celje so na domačem parketu dobile prvo tekmo finala državnega prvenstva. Kranjski Triglav so premagale z 69:48. Druga tekma v seriji na tri zmage bo v sredo, 26. aprila, ob 20.30 v Kranju.

Japonska, Tokio.
Košarka.

Celjanke se potegujejo za devetnajsti naslov državnih prvakinj, Kranjčanke, ki so bile tekmice Celjank v zadnjih desetih finalih, pa so še brez naslova.

Vseh deset finalov v zadnjih enajstih sezonah - 2020 prvenstvo zaradi covida-19 ni bilo končano, naslov pa so osvojile igralke Celja - so Celjanke dobile s 3:0.

Cinkarna Celje ima priložnost za tretji naslov v tej sezoni. Sredi marca so Celjanke osvojile pokal Slovenije - v finalu so bile boljše od Triglava, konec marca pa so še četrtič v zgodovini postale prvakinje regionalne lige Waba.