Poljske hokejistke ugnale slovenske na uvodu SP

Seul, 17. aprila - Slovenska ženska hokejska reprezentanca je s porazom z 0:2 proti ekipi Poljske začela nastope na svetovnem prvenstvu divizije I-B, v tretjeligaški svetovni konkurenci. V južnokorejskem Suwon Cityju je Slovenija uvodoma ostala brez zadetka.

Slovenke so imele sicer prvo priložnost v 13. minuti, ko sta poskušali Gaja Pezdir in Julija Blazinšek, kasneje pa v 16. minuti še enkrat Pezdir, a niso zadele.

Tekmice so tudi v drugem delu nadaljevale hitre napade, ki so v 23. minuti obrodili sadove. Napadalka Tatjana Onišenko je s podajo na oddaljeno vratnico našla prosto Majo Brzezinsko, ki je dosegla gol.

Slovenke so nato imele dvakrat številčno premoč na ledu, pri čemer so si pripravile nekaj priložnosti, a jih niso izkoristile. V tretji tretjini so Poljakinje hitro zadele še enkrat, uspešna je bila Onišenko.