Štuhec še državna prvakinja v smuku

Črna na Koroškem, 29. marca - Ilka Štuhec je pričakovano postala državna prvakinja v smuku. Na smukaški preizkušnji v okviru 32. državnega prvenstva Slovenije v alpskem smučanju, ki je potekalo na smučišču na avstrijski strani gore Pece, je Štuhec slavila pred Avstrijko Alino Kogler in Poljakinjo Maryno Gasienico-Daniel.

Alpska smučarka Ilka Štuhec.

Druga najboljša Slovenka na današnji tekmi Neja Dvornik je osvojila deveto mesto, z zaostankom 3,24 sekunde, kar ji je v smukaški razvrstitvi državnega prvenstva prineslo drugo mesto.

Ana Bokal, tretja najboljša Slovenka danes, je bila v končni razvrstitvi današnjega smuka 14.

V konkurenci članov je prišlo do delitve prvega mesta. Najboljši čas današnjega moškega smuka na Peci sta postavila Martin Čater in Miha Hrobat.

Tretje mesto na tekmi ter v smukaški razvrstitvi DP je zasedel Nejc Naraločnik, ki je zaostal zgolj osem stotink sekunde.