Kralji kljub sedmici do tesne zmage proti St. Louisu

Los Angeles, 27. marca - Slovenski hokejski as Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v severnoameriški ligi tretjič zapored zmagal. Tokrat so kralji v domači dvorani s 7:6 premagali St. Louis Blues. Petintridesetletni Hrušičan se ni vpisal med strelce ali podajalce.

ZDA, New York.
Hokejisti Los Angeles Kings.

Kings na zahodu in v pacifiški diviziji še naprej dihajo za ovratnik vodilnim Vegas Golden Knights. Ti so zbrali 98 točk, kralji pa dve manj. Do konca rednega dela bosta obe ekipi odigrali še devet tekem.

Po prvi tretjini je kazalo na zanesljivo zmago domačega moštva, ki je po prvih 20 minutah vodilo s 5:1, zmago pa rešilo šele v zadnji tretjini po skorajšnjem preobratu Blues.

Na ostalih tekmah so Boston Bruins v gosteh po kazenskih strelih premagali Carolina Hurricanes s 4:3 ter dosegli sedmo zaporedno zmago ter 57. v sezoni.