Zmagi v sprintu na Norveško, Šimenc do devetega mesta

Lahti, 25. marca - Norvežana Kristine Stavaas Skistad in Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagovalca sprinterske tekme za svetovni pokal v smučarskem teku v finskem Lahtiju. Do najboljšega rezultata v tej sezoni pa je z devetim mestom prišel edini Slovenec v izločilnih bojih Miha Šimenc. Izpadel je v polfinalu.

Planica.
Slovenski smučarski tekač Miha Šimenc.

Šimenc je v kvalifikacijah zasedel 23. mesto, v četrtfinalu pa je v najhitrejši skupini zasedel četrto mesto in po času napredoval v prvi polfinale v tej sezoni. V njem je bil v svoji skupini peti in zasedel končno deveto mesto. Preostala Slovenca se nista uvrstila med 30 najboljših. Vili Črv je bil v kvalifikacijah 59., Miha Ličef pa 67.

V ženski konkurenci edina Slovenka Anja Mandeljc ni nastopila v kvalifikacijah.

Sezona v smučarskem teku se bo končala z jutrišnjima preizkušnjama na 20 km s skupinskim startom.