Evi Pinkelnig z nagradami dobrih 100 tisoč evrov, Emi Klinec slabih

Ljubljana, 24. marca - Zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala v smučarskih skokih Eva Pinkelnig je zgolj z nagradami to zimo zaslužila 98.980 švicarskih frankov - približno 100.061 evrov. Za Avstrijko je na drugem mestu po zaslužkih v sezoni najboljša Slovenka Ema Klinec, ki je z nagradami zaslužila 96.240 frankov oziroma 97.252 evrov.

Klinec je bila v svetovnem pokalu skupno tretja, drugo mesto na lestvici dobitnic največjih nagrad pa ji je prinesla zlasti skupna zmaga na norveški turneji surovi zrak, ki je bila vredna 40.000 frankov oz. 40.418 evrov.

Med deseterico skakalk, ki so v poolimpijski zimi osvojile največ nagrad, je od Slovenk tudi Nika Križnar na devetem mestu s skupno 33.640 franki oziroma 33.987 evri.