Roglič v peti etapi v sprintu ugnal Remca Evenepoela

Barcelona, 24. marca - Slovenski kolesarski as Primož Roglič je zmagovalec pete etape dirke po Kataloniji od Tortose do vrha na dolgem in strmem vzponu Lo Port. S tem je 33-letni Kisovčan povišal prednost v skupnem seštevku pred Belgijcem Remcom Evenepoelom. Svetovni prvak je bil v današnji etapi drugi.

Italija, Tortoreto.
Slovenski kolesar Primož Roglič (Jumbo-Visma).
Arhiv: ANSA/STA

Za Rogliča je bila to 71. zmaga v karieri in druga na letošnji preizkušnji po Kataloniji, potem ko je dobil tudi ponedeljkovo uvodno etapo.

Ciljno črto je tokrat prečkal šest sekund pred glavnim tekmecem Evenepoelom. Ta je večkrat napadel, a se ni znebil slovenskega asa. Treji je bil Portugalec Joao Almeida, ki je ciljno črto prečkal 12 sekund za slovenskim asom.

V skupnem seštevku je Roglič prednost povišal na deset sekund, potem ko sta peto etapo z Evenepoelom začela povsem poravnana.