Pogačar tretji na klasiki E3, Mohorič sedmi, zmaga Van Aertu

Harelbeke, 24. marca - Belgijec Wout Van Aert je zmagovalec enodnevne kolesarske klasike E3 Saxo Bank. Na ozkih in tlakovanih odsekih po belgijskih cestah v okolici Harelbekeja je po 204,1 km drugo mesto zasedel Nizozemec Mathieu van der Poel, tretji pa je bil najboljši Slovenec Tadej Pogačar. Drugi Slovenec Matej Mohorič je zasedel sedmo mesto.

Italija.
Slovenski kolesar Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Arhiv ANSA/STA

To je bila najboljša uvrstitev Pogačarja na belgijskih klasikah, potem ko je bil lani četrti na spomeniku po Flandriji. Ta tudi letos ostaja glavni cilj 24-letnika s Klanca pri Komendi v prvem delu sezone, na sporedu pa bo prihodnjo nedeljo, 2. aprila.

Pogačar je po številnih napadih na klanich, dvakrat poskusil tudi v samem zaključku, a se tekmecema ni odlepil. V sprintu pa proti Van Aertu in van der Poelu ni imel možnosti. Mohorič je ciljno črto prečkal sedmi z zaostankom 56 sekund.