Švedinji in Norvežana najboljši na zadnjem ekipnem sprintu

Lahti, 24. marca - Norvežana Erik Valnes in Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagovalca zadnjega ekipnega sprinta v sezoni svetovnega pokala v smučarskem teku v finskem Lahtiju. Italijana sta zaostala za 0,68 sekunde. Tretja je bila z zaostankom 2,67 sekunde druga norveška zasedba.

Slovenska predstavnika Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale. V kvalifikacijah sta bila 22. in za dobrih pet sekund zaostala za najboljšo petnajsterico.

V ženski konkurenci sta slavili Švedinji Jonna Sundling in Emma Ribom. Ciljno črto sta prečkali 4,57 sekunde pred prvo norveško ekipo. Tretja je bila prva ekipa Nemčije z zaostankom 5,12 sekunde.

Edina slovenska predstavnica Anja Mandeljc je s Poljakinjo Izabelo Marcisz v ekipi Mednarodne smučarske zveze Fis 1 ostala brez finala na zadnjem mestu v kvalfikacijah.