Kraljem zgolj točka na domačem ledu, Kopitar brez strelskega učinka

Los Angeles, 19. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so v soboto na domačem ledu Crypto.com Arene izgubili proti Vancouver Canucks po izvajanju kazenskih strelov s 3:2. Kralji so se z osvojeno točko v razvrstitvi pacifiške skupine in zahoda na vrhu izenačili z Vegas Golden Knights, ki ima eno odigrano tekmo manj. Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Nemčija, Nuremberg.
Hokej, hokejska palica, hokejski plošček.
Arhiv dpa/STA

Kanadski gostje so povedli v 11. minuti, ko je bil uspešen Brock Boeser. Domači so pet minut kasneje dosegli izenačenje, ko je v polno zadel Alexander Edler. V drugi tretjini je Carl Grundstrom poskrbel za prvo vodstvo za domače z 2:1. A je v tretji tretji Elias Pettersson ob moštveni premoči zadel za izenačenje.

Thatcher Demko, ki je zbral 38 obramb za Canucks, po koncu rednega dela tekme ni dopustil gola, zato pa sta zadela oba gostujoča izvajalca kazenskih strelov Andrej Kuzmenko in J.T. Miller.